Prekja dhe Kontrolli
Tė gjitha veprimet nė tabelė mund tė bėhen me njė gisht, stilolaps ose njė penė elektronike, nė varėsi tė preferencės suaj.
Grupi Ndėrveprues i Punės
Dy pėrdorues mund tė punojnė nė tabelė njėkohėsisht ndėrsa punojnė pėr tė njėjtėn ēėshtje.

Karakteristika Shumė - Prekje
Punoni nė tabelė duke pėrdorur lėvizjet e duarve pėr tė zmadhuar osė mbledhur faqet dhe imazhet.
Akses i shpejtė nė funksionet aktuale
Butonat e funksionit tė vendosur nė tė dyja anėt e tabelės lejojnė akses tė shpejtė nė pjesėn mė tė madhe tė funksioneve aktuale.

    Aksesorėt

Karakteristikat kryesore

 • Pėrdorni gishtin, njė stilolaps ose penė elektronike pėr tė punuar nė tabelė.
 • Ēaktivizoni pėrdorimin e tabeės me gisht pėr njė kontroll tė plotė tė saj me penė elektronike.
 • Grupi ndėrveprues i punės - dy pėrdorues mund ta pėrdorin tabelėn njėkohėsisht.
 • Pėrdorimi me shumė prekje - punoni nė tabelė duke pėrdorur tė dyja duart (scroll/ zoom-in/ zoom-out).
 • Sipėrfaqja aktive e lirė, pa element elektronike.
 • Konvertitor i zėvendėsueshėm i fushės.
 • Mbulesa me reflektim tė ulėt e sipėrfaqes minimizon reflektimin e projektorit.
 • 16 butona funksioni, 14 prej tė cilėve pėrshtaten pėr njė pėrdorim tė lehtė.
Programi i tabelės dėrgohet si standard bashkė me tabelėn

 • Shumėllojshmėri bojėrash dixhitale
 • Njohje e shkrimit me dorė
 • Importimi i dokumenteve nga Microsoft Office
 • Eksportimi i shėnimeve nė formate tė ndryshme dokumentesh
 • Integrimi i motorit tė kėrkimit

Specifikimet e FX-DUO-63/77

Nr i Modelit.
63 inē: AH00208
77 inē: AH00206
Materiali i tabelės/sipėrfaqes
Pjesėz druri (bėrthama),
Rrėshirė e pėrpunuar (sipėrfaqja)
Pėrmasat e paketimit(njėsia qėndrore) (mm)
63 inē: 1575(W)×1335(H)×110(D)
77 inē: 1860(W)×1555(H)×110(D)
Pėrmasat 149mm x 17mm
Metodat e hyrjes
Sistem Sensori Imazhi me Infra tė kuqe
Specifikimet e operimit
+5-+35 Celsius, 20-80% Lagėshti pa kondensim
Pesha e paketimit (njėsia qėndrore)
63 inē: Pėrafėrsisht 25kg
77 inē: Pėrafėrsisht 35kg
Pesha
Pėrafėrsisht 20g(pa pėrfshirė baterinė)
Ndėrlidhja me kompjuterin
63 inē: USB 1.1 (gjatėsia e kabėllit: 5.1m
77 inē: USB 1.1 (gjatėsia e kabėllit: 4.9m
Specifikimet e ruajtjes
-10-+45 Celsius, 20-80% Lagėshti pa kondensim
Ēertefikatat
VCCI i klasit B, FCC i klasit B, CE, RoHS
Kėrkesat e Sistemit
Bazuar nė Software-in e Starboard-it: 8.13
Pėrmasat e ekranit efektiv
63 inē: 1,285mm(W)x961mm(H)
77 inē: 1,573mm(W)x1,180mm(H)
Konsumi i energjisė
5V, 500mA
Pena elektronike Sistemi i komunikimit Rreze Infra tė Kuqe Kompjuteri
CPU: Pentium 4 1.8GHz; RAM: 512MB; HDD 200MB hapėsir (of free space); Inter- net Explorer 6/7/8;Microsoft Office 2002/2003/2007; Adobe Acrobat Reader 5.05; Adobe Reader 6/7/8/9; Microsoft Visio 2002/2003/2007; Microsoft Project 2002/2003; Microsoft DirectX 9.0c ose mė tė lartė; Window Media Encoder 9.0;
Sampling Rate
Approximately 100 points/sec
Pėrmasat (mm)
63 inē: 1,451(W) x 1,138(H) x 62(D)
77 inē: 1,739(W) x 1,357(H) x 62(D)
Ēelėsat anėsorė
3
Sistemi i Operimit Windows
Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP(32bits), Microsoft Windows Vista(32bits), Microsoft Windows 7(32bits) (kėshillohet paketa e shėrbimit tė fundit)
Rezolucioni
Pėrafėrsisht 0.05 mm
Pesha (njėsia qėndrore)
63 inē: 19kg
77 inē: 24kg
Jetėgjatėsia e pritshme e baterisė Pėrafėrsisht 80 orė pėrdorim i vazhdueshėm (bateri alkaline)  
Saktėsia
Pėrafėrsisht ±1.5 mm
    Legal Disclaimer | Privacy Policy | Terms & Conditions | Information | Credits | Cloud-Meeting Room | News Cloud Website last updated: 27 October 2012
© 2012 NOVALTHI GROUP Sh.P.K. A company registered in Albania NIPT No: K9712 2001Q. All rights reserved.